Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Mazowieckim

Obchodziliśmy Dzień Pracownika Socjalnego oraz 20-lecie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy

Utworzono dnia 02.12.2022

21 listopada 2022 r. w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Maz. odbyły się powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego oraz jubileusz 20-lecia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych powiatu tomaszowskiego na czele z Panią Wacławą Bąk Przewodniczącą Rady Powiatu i Panem Leszkiem Ogórkiem Wicestarostą Tomaszowskim. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Mazowieckim po krótce przedstawił zgromadzonym gościom, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz powiatu, historię powstania środowiskowego domu samopomocy. Następnie pracownicy środowiskowego domu w krótkiej prezentacji przedstawili charakterystykę i specyfikę działalności Domu, której najlepszym dowodem był występ artystyczny uczestników środowiskowego domu samopomocy. Obchodzone święto było okazją do podziękowania wszystkim osobom tworzącym i pracującym w Środowiskowym Domu Samopomocy za ich zaangażowanie w pracę z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Wśród osób do których, były skierowane podziękowania znalazły się także byłe prowadzące tę placówkę Pani Elżbieta Świrta i Pani Teresa Ogórek.

Zwyczajem obchodów święta Pracownika Socjalnego stało się nagradzanie osób, które w sposób szczególny wykazały się profesjonalizmem i zaangażowaniem w wykonywaniu obowiązków służbowych lub w sprawowaniu pieczy zastępczej. W tym roku wyróżnienia otrzymali: Agnieszka i Sylwester Badurowie – niezawodowa rodzina zastępcza oraz pracownicy jednostek pomocy społecznej, pieczy zastępczej oraz warsztatów terapii zajęciowej: Honorata Składowska, Sławomir Saliński, Daria Konowalska, Marta Stompór, Małgorzata Dworak, Agnieszka Kwiatkowska oraz nasza koleżanka Milena Godnarska.

Na zakończenie części oficjalnej kilkoma refleksjami na temat pracy socjalnej podzieliła się Pani Krystyna Wilk, były pracownik socjalny i była wieloletnia dyrektor Domu Pomocy Społecznej Nr 1 Tomaszowie Mazowieckim.

Tegoroczne świętowanie zakończyło się występem artystycznym finalistki programu „ The Voice of Senior” Pani Jadwigi Kocik.

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Imieniny obchodzą